Bizi Takip Edin  METU NCC Instagram  Bizi Takip Edin  Bizi Takip Edin  METU NCC Youtube  METU NCC Youtube
Yeni Öğrenciler

Ücretler ve Ödeme

2015 - 2016 Akademik Yılı Güz Dönemi Öğrenim Ücretleri Öğrenci Seçme ve Yerleştime Sistemi ile yerleşen ve üniversite kayıtlarını E-Devlet ya da bunun mümkün olmaması durumunda ODTÜ Kayıt Programını kullanarak tamamlayan öğrencilerimizin aşağıda belirtilen ücreti 4 Eylül 2015 günü mesai bitimine kadar aşağıda detayları verilen banka hesaplarına yatırması gerekmektedir. Tabloda belirtilen ücret 2015-2016 Akademik Yılı Güz Dönemi için belirlenmiş olan öğrenim ücreti ile birlikte 2015-2016 Akademik Yılı Güz Dönemi için belirlenmiş olan kayıt harcını (200TL) da kapsamaktadır. (Bu iki ücret tek hesaba birlikte yatırılacaktır.)                                  

Giriş TürüGüz Dönemi Öğrenim Ücreti/HarcıGüz Dönemi İndirimli Öğrenim Ücreti/Harcı*
%100 Burslu200 TL200 TL
%75 Burslu2500 TL1700 TL
%50 Burslu4800 TL3200 TL
Burssuz9400 TL6200 TL

* İndirimli ücret uygulamasından ODTÜ Personeli çocukları ve KKTC uyruklu öğrenciler ile kardeşi ODTÜ KKK lisans programlarına kayıtlı öğrenciler faydalanabilmektedir.

Bu tabloda belirtilenler yalnızca öğrenim ücreti ve harcıdır. Öğrenciler ulaşım, konaklama ve diğer giderlerinden kendileri sorumludur.

Belirtilen ücretler 2015-2016 Akademik Yılı'nda ilk defa kayıt yaptıracak öğrenciler için geçerlidir. Öğrenim ücretleri Güz ve Bahar dönemlerinin başlangıcında ödenir. 2015-2016 Akademik Yılı'ndan sonra TL bazlı öğrenim ücretine yapılacak artışlar, o yılın Mayıs ayı için ilan edilen yıllık KKTC Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artışı ile sınırlı olacaktır.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu bünyesindeki bir programa yerleştirilerek kayıt yaptıran öğrencilere, 5 Eylül 2015 tarihinden sonra kayıt sildirmeleri durumunda, yatırmış oldukları öğrenim ücreti iade edilmez.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda eğitim-öğretim Güz ve İlkbahar dönemleri olmak üzere iki dönemde yürütülür. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde Yaz Okulu'nda da bazı dersler açılabilir. Yaz okulu, burslu öğrenciler de dâhil olmak üzere, alınan kredi başına ayrıca ücrete tâbidir. Ancak öğrenim süreleri boyunca %100 burslu öğrenciler 8 kredi, %50 burslu öğrenciler 4 kredi ve %25 burslu öğrenciler 2 kredi ücretsiz ders alabilirler.

Öğrenim Ücreti/Harcı Ödemeleri

Ödemeler, 14 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kredi Kartı ile Ödeme

Öğrenim ücreti/harcı ödemelerini Kredi Kartı ile yapmak isteyen öğrenciler 14 Ağustos 2015 tarihinde aktif hale gelecek https://opay.ncc.metu.edu.tr/ bağlantısını kullanarak ödemelerini yapabilir. Sistemin kullanımıyla ilgili detaylı bilgi daha sonra bu sayfadan duyurulacaktır.

Not: Bankaların kredi kartı ile ödemede sağladıkları taksitli ödeme seçenekleri aşağıdaki şekildedir:

    Creditwest Bankası Cardplus ile taksitli ödeme: 4 taksit mevcuttur. (Toplam banka maliyeti: %2,60)

    Garanti Bankası anlaşmalı kredi kartları ile taksitli ödeme: 4 taksit mevcuttur. (Toplam banka maliyeti %2,95)

    İş Bankası anlaşmalı kredi kartları ile taksitli ödeme: 4 taksit mevcuttur. (Toplam banka maliyeti %2,95)

Banka Hesaplarına Ödeme

Öğrenim ücreti/harcı ödemeleri Türkiye İş Bankası veya Garanti Bankası şubelerinde ODTÜ KKK online hesaplarına da yapılabilir. Bu hesaplara ilişkin bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Türkiye İş Bankası

"3B" Üniversiteler için online ödeme sistemi

Kurum Kodu: 006

Ödeme Türü: KKK

Dönem: 01/2015

Garanti Bankası


Kurum Kodu: 47 (Yalnızca Kurum Kodunun Verilmesi Yeterlidir.)

Uyarı: Telefon talimatı ya da ATM'lerden yapılan ödemeler ODTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi'ne yansımadığından bu yöntemlerle ödeme yapılmaması gerektiğini önemle hatırlatırız. Banka şubesinde ödeme esnasında herhangi bir sorun çıktığı takdirde lütfen banka görevlisine (İş Bankası için 0392 661 19 55 numaralı telefondan, Garanti Bankası için 0392 660 3000 numaralı telefondan) konu hakkında bilgi alabileceklerini belirtiniz.

Radyo ODTÜ KKS        
Yeşil Kampus