Bizi Takip Edin  METU NCC Instagram  Bizi Takip Edin  Bizi Takip Edin  METU NCC Youtube
Yeni Öğrenciler

Yurt Başvurusu

KAMPUS ÖĞRENCİ YURTLARI HAKKINDA ÖZET BİLGİLER VE YURT BAŞVURUSU

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Yurtları, öğrencilere en son teknoloji kullanılarak donatılmış, sağlıklı, rahat, bakımlı ve huzur içinde bir ortam sunmaktadır.

Yurtlarımızda tekerlekli iskemleyle dolaşmaya elverir ve fiziksel engelli öğrencilerimizin barınabileceği özel odalar bulunmaktadır.

ÖSYS başarı puanı, aile ikamet yeri, sosyo-ekonomik durum kriterlerine dayalı olarak tercih sıralaması yapılmakta, öğrencilerimize tercihleri doğrultusunda yurt olanakları sunulmaktadır.

Yurt başvuruları kapanmıştır. Bu tarihten sonra TC ve KKTC uyruklu öğrencilerin yapacakları başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 


Başvuru sonuçları 10 Eylül 2014 Çarşamba günü öğleden sonra ilan edilecektir. 

 
Yurtlarda her öğrenciye yatak takımları verilmekte ve her 14 günde bir temizleriyle değiştirilmektedir. Dolayısıyla öğrencilerin yanlarında bu tür eşyalar getirmesine gerek yoktur. Ancak, havlu, bornoz gibi kişisel eşyaların getirilmesi gerekmektedir.

Yurt Ücretleri
2014 – 2015 Akademik yılı için ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ücretleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Yeni kayıt olan öğrenciler için yurt ücretleri güz ve bahar dönemlerinin başında iki taksit halinde ödenmektedir.

1. Yurt:
   2 Kişilik odalar yıllık kişi başı 6,200 TL
   4 Kişilik odalar yıllık kişi başı 3,600 TL
2. Yurt :
 Üç kişi tarafından paylaşılan''Süit'' tek kişilik odalar, yıllık kişi başı 6,900 TL
3.Yurt:
   2 Kişilik odalar yıllık kişi başı 5,400 TL
   4 Kişilik odalar yıllık kişi başı 3,400 TL

Yurt Depozito Ücreti
Yurtta kalacak öğrencilerimiz ayrıca yurtta kalma süreleri içerisinde yurt binası veya araç – gereç ve eşyaları üzerinde maddi zarara sebebiyet verme halinde kullanılmak üzere 200 ABD Doları tutarında "Yurt Depozito Ücreti" yatıracaklardır. Bu tutar herhangi bir zarara neden olmamış öğrencilere, yurtta kalma sürelerinin sona ermesini takiben geri ödenecektir. Banka hesap numaraları aşağıda yer almaktadır.

    
Yurt Depozito Ücreti
(200 ABD Doları)
İş Bankası, ODTÜ KKK Şubesi
Garanti Bankası, Güzelyurt Şubesi
USD
USD
6822 / 125
1471 / 9092143
Yurt Ücretiİş Bankası, ODTÜ KKK Şubesi
Garanti Bankası, Güzelyurt Şubesi
TL
TL
6822 / 10757
1471 / 6298683

Yurt Kaydı için Gerekli Belgeler

  • Kayıtlarda verilecek olan öğrenci belgesi ya da öğrenci kimlik kartının fotokopisi
  • Öğrenci Belgesi veya Öğrenci Kimliği fotokopisi 
  • 6 adet fotoğraf 
  • Tüberküloz ve HIV testi fotokopileri 
  • İkametgâh Belgesi (Muhtardan) veya Yerleşim Yeri Belgesi (Nüfus Müdürlüğü'nden) 
  • Pasaport Fotokopisi

Yurt ücreti ve depozitosunun ödendiğine ilişkin banka dekontlarının aslı (Kampusta yurda yerleşim sırasında istenecektir. Yurt acılış tarihi 13 Eylül 2014 olarak belirlenmistir. Yurt ücretleri Yurda giriş yapılmadan önce ödenmelidir.)

Öğrenci Yurtları ile ilgili diğer ayrıntı ve görüntülere web sitemizde http://kkk.odtu.edu.tr/50/yurtlar.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Öğrenci Yurtları'nda geçireceğiniz süre içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız bizim için önemlidir.
Bu nedenle web sitemiz  http://www.oim.kkk.odtu.edu.tr/pages/regulations/dorm.php adresinde sunulmakta olan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Öğrenci Yurtları Yönetmeliği'ni dikkatle incelemenizi öneririz.

Öğrenci Yurtları 13 Eylül 2014 'ten itibaren yeni akademik yıl için hizmete açılacaktır. 3 - 13 Eylül 2014 tarihleri arasında nöbetçi yurtta geçici olarak kalınabilir. 

Sosyo-Ekonomik Durum Puanı:

  • Sosyo-ekonomik durum puanı, yalnızca 4 kişilik oda tercihleri için dikkate alınacak, 2 kişilik veya tek kişilik oda seçimleri için dikkate alınmayacaktır.
  •  
  • Sosyo-ekonomik durum puanından yararlanmak isteyen öğrencilerimizin, durumlarını belgeleyen dokümanları kayıt sırasında yurt sorumlusuna teslim etmeleri gerekmektedir.

Sosyo-Ekonomik Durum puanı belgeleri için tıklayınız.

Radyo ODTÜ KKS        
Yeşil Kampus