Bizi Takip Edin  METU NCC Instagram  Bizi Takip Edin  Bizi Takip Edin  METU NCC Youtube  METU NCC Youtube
Yeni Öğrenciler

Yurt Başvuruları

Başvuru sonuçlarına http://basvuru.ncc.metu.edu.tr bağlantısından da ulaşabilirsiniz.  Ekte yer alan odemeler ve diger islemlerle ilgili onemli bilgileri dikkatli okuyunuz.  Odeme son gununun 16 Eylul 2015 oldugunu ve odemesi olmayan ogrencilerin yerlestirmelerinin iptal edilerek yerlerinin yedek listeden diger ogrencilere verilecegini unutmayınız.

2015 Yılı'nda Üniversitemiz programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimizin kampus içerisindeki yurtlardan yararlanmak için başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru işlemleri 12 Ağustos 2015 – 5 Eylül 2015 tarihleri arasında https://osyskayit.metu.edu.tr adresi üzerinden girilecek sayfada verilecek yurt başvuru bağlantı adresi üzerinden yapılacaktır.

Yurt yerleştirme sonuçları 11 Eylül 2015 tarihinde ilan edilecektir.

Başvurunuzu aşağıdaki belirtilen bilgileri dikkate alarak yapınız.

1. Yurtlar, oda türleri ve ücretler ile ilgili bilgiler http://tanitim.ncc.metu.edu.tr/yurtlar/ adresinde yer almaktadır.
2. Yurt garantisi (ilk 2 yıl) veya yurt bursu kapsamında yurtta kalmak isteyen öğrencilerin mutlaka (a) yukarıda belirtilen tarihler arasında başvuru yapmaları ve (b) başvuru formunda tüm yurt seçeneklerini işaretlemeleri gerekmektedir. Bunlardan biri eksik ise yurt garantisi verilmez. Bu öğrencilerin sonraki başvuruları ancak boş yer kalırsa dikkate alınacaktır.
3. Başvuru sonuçları 11 Eylül 2015 tarihinde intranet sayfamızda http://intranet.ncc.metu.edu.tr/ ilan edilecektir. Kendisine yurt çıkan öğrencilerin 16 Eylül 2015 tarihine kadar yurt ücretinin ilk taksidini ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler kredi kartı ile https://opay.ncc.metu.edu.tr/ adresi üzerinden yapılabilir ya da web sayfamızın yurtlar bölümünde belirtilen banka hesaplarına öğrenci numarası ve ad-soyad bilgisi ile gönderilebilir.
4. Bir yurda yerleştirilen, ancak son ödeme tarihine kadar ödeme yapmayan öğrenciler yurt haklarını kaybederler ve yurtlara alınmazlar. Bu yerlere yedek listeden yerleştirme yapılır.
5. Yatırılan yurt ücretinin iadesinde (yurtta kalmaktan vazgeçme, vb. nedenlerle) 400 TL kesinti yapılır. Yurda giriş yaptıktan sonra yurttan ayrılma durumunda bu kesintiye ek olarak kalınan günler için 3 günden az olmamak üzere günlük ücret kesintisi yapılır.

Yurt Bursu: ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu programlarına yerleşen öğrencilerden yerleştiği programla ilgili MF puan türlerindeki sınav başarı sıralamasında ilk 35.000, TM puan türlerindeki sınav başarı sıralamasında ilk 25.000, DİL puan türündeki sınav başarı sıralamasında ilk 4.000 içine giren öğrencilerin tümü ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu yurtlarında dört kişilik odalarda ücretsiz yurt hakkına sahip olacaktır. Yurt bursları karşılıksız olup, akademik başarıya bakılmaksızın, disiplin cezası alınmadığı müddetçe İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir yıl ile lisans programında geçirilecek en fazla beş yılı kapsar.

Önemli Not: Yurt bursu için değerlendirmeye alınan başarı sırası, üniversite tercih dönemi öncesinde açıklana ham puana göre yapılmış olan sınav başarı sırasıdır.

Yurt bursundan yararlanacak öğrencilerimizin Yurtlara giriş sırasında ilgili Yurt Müdürlerine sınav sonuç belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Radyo ODTÜ KKS        
Yeşil Kampus